PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11913}

Zadzwońcie do mojej żony

Co řekne žena?
6,4 188
ocen
6,4 10 1 188

Zadzwońcie do mojej żony
powrót do forum filmu Zadzwońcie do mojej żony

Właśnie leci w Kino Polska. Niestety! Prezentowana jest wersja czechosłowacka... Bardzo chciałbym zobaczyć ten film w wersji polskiej, gdzie narratorem był Kazimierz Rudzki.
Oglądałoby się to wtedy zupełnie inaczej.
Jak to jest, że u nas "się nie da" zachować filmu z końca lat 50-tych, a inne nacje potrafią??

ocenił(a) film na 8
WujekDobraRada

właśnie widzę Romana Polańskiego w roli "tancerza" ;d

ayla_ilayla

w którym momencie był polański?! umknął mi :(

WujekDobraRada

Dobrze, że chociaż tę "wersję czechosłowacką" zaopatrzono w polskie napisy do dialogów czeskich, nie zaś w czeskie napisy do dialogów polskich. Prawdopodobnie gdzieś w czeluściach Filmoteki Narodowej znajdzie się także tę kopię, która dawno temu "biegała" w polskich kinach. Ale prawie napewno jest dziś ona koszmarnie zniszczona.
Tymczasem owa "wersja czechosłowacka", acz nie poraża swą jakością (taśma barwna ORWO), to jednak wciąż da się oglądać.
Treściowo rzecz jest miałka. Ot, taki taki przydługi folder turystyczny "z bratniej Polski" sprzed 53 lat. Ciekawostka, ale nic więcej.

PS Wbrew temu, co napisano w recenzji powyżej, zadziwiająco wielu Polaków i Polek w filmie zna język czeski.
PS #2 Czy ktoś wie, gdzie na polskim wybrzeżu znajduje się filmowa Zatoka Szczęścia, do której, nawet nocą, najprościej dostać się drogą morską?

WujekDobraRada

www.you tube.com/watch?v= xCDpbYWrMuA
tutaj jest z napisami polskimi

Encrier

Wujek Dobra Rada pisał o narracji Kazimierza Rudzkiego a nie o napisach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones